T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ESKİŞEHİR / ODUNPAZARI - Eskişehir Fatih Fen Lisesi

Haberler

Ock

Erkek Basketbol Takımımız "Liselerarası Basketbol Turnuvası"nda 4.´lük madalyasını kazanmıştır. Öğrencilerimizi, Beden Eğitimi Öğretmenlerimiz Kamil Beyaztaş ve Fatih İLBARS´ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz...

Ock

Öğrencilerimiz takım halinde Liselerarası Masa Tenisi turnuvasında 4.´lük elde etmiştir. Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi öğretmenlerimiz Kamil BEYAZTAŞ ve Fatih İLBARS´ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Ara

Okul Aile Birliğinin katkılarıyla okulumuzun genel temizliği yaptırıldı. Öğrencilerimizin daha temiz ve düzenli bir ortamda eğitim-öğretim faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri için yapılan bu çalışmada katkısı olan herkese teşekkür ederiz.

                                                                                                                           Okul yönetimi

Ara

EFFL Konferans günleri kapsamında   e-Twining Kulübü  tarafından  konferans vermek üzere Eskişehir Fatih Fen Lisesi’ne davet edilen  ESOGÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü , Biyoloji Anabilim Dalı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adnan AYHANCI,öğrencilerle buluştu.

Ara

Okulumuz Uzman Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerinden Cengiz ARSU danışmanlığında 11-B sınıfı öğrencimiz İsa ÖZDEMİR ve 11-C sınıfı öğrencimiz Ahmet Emre KAPLANCIKLI okul dergimiz için Eskişehirspor’un efsane kadrosunun efsane kaptanlarından İsmail ARCA’yı evinde ziyaret ederek bir röportaj gerçekleştirdiler

Ara

Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi´nde düzenlenen yarışmaya öğrencimiz Sinem GENÇTÜRK Felsefe Grubu Öğretmenimiz Hülya AYDOĞMUŞ rehberliğinde katılmıştır.

Ara

       Şehrimizde temaslarda bulunan Güney Kore Büyükelçiliği Kültür ve Eğitim Müşaviri  Dong Woo CHO  (Dong Vu Ço) ile  Kore Turizm Organizasyon Müdürü   Geun Su KİM (Geon Su Kim)    Eskişehir Fatih Fen Lisesi Uzakdoğu Kültürlerini Tanıtım Kulübü Öğrencilerinin daveti  üzerine  2 Aralık 2016 Cuma günü okulumuzu  ziyaret edip öğrencilerimize Güney Kore’yi tanıttılar.  Ziyaretin başında okul müdürü Ufuk Arayıcı ,  Koreli misafirleri okulumuzda ağırlamaktan gurur duyuyoruz, dedi.

Kas

14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla okulumuz 10. ve 11. sınıf öğrencilerine, öğretmenlerimize ve Kantin çalışanlarımıza 23  Kasım 2016 tarihinde "Çocuklarda Diyabet", "Çocuklarda Şişmanlık ve Sağlıklı Beslenme" ve "Çocuklarda Diyabet Kamu Spotu" konulu eğitim videoları izletilmiştir. 

Eğitim videolarını izlemek isteyen veli, öğrenci ve öğretmenlerimiz aşağıdaki linklerden söz konusu içeriğe ulaşabilir.

https://okulsagligi.meb.gov.tr

 

Kas

10 Kasım Atatürk´ü Anma Programı kapsamında okulumuzdaki program 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Okul müdürümüz Ahmet VAROL "Atatürk Kimdir, Atatürk´ün fikirlerinin ve kişiliğinin günümüze yansımaları" konulu bir konuşma yaptı. Öğrencilerimiz Atatürk´ün hayatı, Kurtuluş Savaşı mücadelesi, Mondros ve Sevr anlaşmaları ile ilgili bilgilendirici konuşmalar yaptı. Atatürk´ün askeri başarısı ile ilgili bir Orotoryo sergilendi. Şiirler okundu. Son olarak günün anlam ve önemine uygun olarak seçilen türküler, öğrencilerimiz tarafından sunuldu.

Kas

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı okulumuzda gerçekleşen törende coşkuyla kutladık. Okul Müdürü Ahmet VAROL´un "Cumhuriyetin anlam ve önemi"ni ayrıca Demokrasi ve 15 Temmuzdaki hain kalkışmayı  anlatan konuşmasıyla başlayan törende günün anlam ve önemini anlatan şiirler okundu. Cumhuriyeti anlatan sunumun ardından okulumuz 11-D sınıfı öğrencilerinden oluşan koro, Kahramanlık Türküleri ve marşlarla programı tamamladı. 

Ayrıca Atatürk Bulvarında yapılan resmi geçit törenine de okulumuzdan idarecilerimiz, beden eğitimi öğretmenimiz ve 40 kişilik bir öğrenci grubumuz katılmıştır.

Ekm

Okulumuz öğrenci meclis başkanlığı seçimi 24.10.2016 Pazartesi günü gerçekleşti. 11. sınıf öğrencilerimizden Bedirhan GÜRSU, Mehmet KURT ve M. Sefa SAĞDIÇ´ın aday olduğu seçimleri M. Sefa SAĞDIÇ kıyasıya bir yarışla kazanarak Okul Öğrenci Meclisi´nin yeni başkanı olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılı bir dönem geçirmesini dileriz.

Ekm

Okulumuz İngilizce Öğretmeni Asuman BAŞ´ın hazırladığı "European Patchwork 2014-2015" projesi Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirilmiştir. Öğretmenimizin ve okulumuzun kalite etiketleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Barış Hancı, Okul Müdürümüz Ahmet Varol ile e-Twinning İl Koordinatörü Gülşah SARIKAYA´nın katılımlarıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN tarafından verildi.

Ekm

9. Sınıf öğrencilerimizin velileriyle tanışmak ve kaynaşmak amacıyla 9 Ekim Pazar günü kahvaltı düzenlenmiştir. Veliler ve öğretmenlerimiz öğrenci başarısını ve sosyal gelişimini arttırmak amacıyla yapılması gerekenleri görüşmüş ve fikir alışverişinde bulunmuşlardır. Velilerimiz kahvaltıdan memnun olarak ayrılmış, bu tür faaliyetlerin devam etmesini istemişlerdir.

Ekm

Okulumuzda 15 Temmuz Demokrasi Bayramı ve Şehitleri Anma Programı kapsamında eğitim-öğretimin başladığı 19 Eylül 2016 Pazartesi günü öğrencilerimize Okul Müdürümüz ve Uzman Tarih Öğretmeni Ahmet VAROL tarafından Demorasi konulu konfeans verilmiştir. İlk hafta bütün branş öğretmenlerimiz derslerinde demokrasinin önemi ve 15 Temmuz kalkışması karşısında halkımızın demokrasiye ve seçilmiş yönetime sahip çıkması konuları üzerinde durmuşlardır. Ayrıca Bakanlığımızca gönderilen broşürler öğrencilerimize dağıtılmıştır. 15 Temmuz Şehitleri ve demokrasi nöbetleriyle ilgili fotoğraf sergisi hazırlanmıştır. Devamında Bayrak, vatan sevgisi ve kahramanlık temalı şiir dinletisi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Fazlı YILMAZ tarafından düzenlenmiştir. 

Eyl

28 Ağustos 2016 Pazar günü okul bahçesinde Eski ve yeni mezunlarımız, emeği geçen idareci, öğretmen ve çalışanlarımızla geleneksel pilav günü buluşmamızı gerçekleştirdik. Katılan herkese teşekkür ederiz.