T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ESKİŞEHİR / ODUNPAZARI - Eskişehir Fatih Fen Lisesi

Haberler

Eyl

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında gerçekleşecek sınavlara hazırlık amacıyla gerçekleştirdiğimiz yetiştirme ve destekleme kurslarımız sona ermiştir. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Ağu

 

 

Okulumuz 2016 yılı mezunlarının girmiş olduğu LYS sınavlarının toplu sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Türkiye geneli en iyi dereceler: Yavuz Selim Kaçmaz TM3 puanında 4. . Tunahan Kuş MF4 puanında 54. olmuşlardır. Mezunlarımızdan 12 öğrenci değişik puan türlerinde ilk 1000 kişi arasında yer almıştır. Tercihlerinde kendileri için hayırlısı olsun diyoruz, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz.

Ağu

Yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursu öğrencilerimizin yoğun katılımıyla başladı. İlk deneme sınavına katılan öğrencilerimize zorlu üniversite yolunda başarılar dileriz...

Tem

Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği’nin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın faydalanıcısı olduğu, kısa adı ile “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” ödül töreni düzenlendi. Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında gerçekleşen törende il birincilerine dizüstü bilgisayar, ikincilere bisiklet, üçüncülere ise satranç takımı hediye edildi. Ayrıca danışman öğretmenlere dolma kalem, dereceye giren okullara ise duvar saati verildi.

Haz

17 haftayı birlikte geçirdiğimiz aday öğretmenlerimiz Gözde Sakarya, Leman Erdağ ,Elif Lafcı ve Emrah Aydoğdu okulumuzdaki görev sürelerini doldurarak görev yerlerine gitmek üzere okulumuzdan ayılmışlardır. Kendilerine öğretmenlik mesleğinde başarılı, mutlu yıllar dileriz.

May

Okulumuz öğrencileri Haldun Taner´in yazdığı, Fazilet Eczanesi adlı oyunu 30 Mayıs 2016 Pazartesi günü Zübeyde Hanım Kültür Merkezi´nde sahnelediler. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın ardından Okul Müdürü Ahmet VAROL´un açış konuşmasıyla başladı. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Fazlı Yılmaz tarafından sahnelenen 3 perdelik bu oyunda toplam 33 öğrenci görev almıştır. 3 perdelik bu oyunda İstanbul Erenköy´de bir eczane etrafında 1950´lerde gelişen olayları , kültürel ve ekonomik değişmeleri başarılı bir şekilde ele aldılar. Oldukça kalabalık bir seyirci tarafından ilgiyle ve alkışlarla izlenen oyun sonunda görevli öğrencilere okul idaresi tarafından başarı belgeleri verildi. 

May

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Erdal TURHAN ve Müzik Öğretmeni Ahmet ALTAY tarafından hazırlanan 34 öğrenci, 6 öğretmen toplam 40 kişinin görev aldığı serbest şiir ve müzik dinletisi 6 Mayıs 2016 Cuma günü Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezinde yapıldı. Program sonunda okul müdürü Ahmet VAROL etkinlikte görev alan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

May

 

 

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor: Ortak Değerler, Temel Haklar ve Politikalar Teknik Yardım Projesi kapsamında düzenlenen “Bana AB’yi Anlat Kısa Öykü Yarışması”nda Danışmanlığını okulumuz Uzman Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerinden Cengiz ARSU’nun yaptığı 9-B sınıfından Elif CENGİZ öğrencimiz “ŞİMDİ BARIŞ DESEK” adlı öyküsüyle Eskişehir birincisi olduğundan 26 Mayıs 2016’da Ankara MEB Şura Salonu’nda, 81 ilin birincilerinin yer aldığı ödül törenine katılarak okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

Nis

 

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor: Ortak Değerler, Temel Haklar ve Politikalar Teknik Yardım Projesi kapsamında düzenlenen “Bana AB’yi Anlat Kısa Öykü Yarışması”nda danışmanlığını okulumuz Uzman Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerinden Cengiz ARSU’nun yaptığı  9-B sınıfı öğrencisi Elif CENGİZ "Şimdi Barış Desek" adlı öyküsüyle 1. olmuştur. Öğrencimiz mayıs ayında Ankara’da, 81 ilin birincilerinin katılacağı final elemelerinde ilimizi temsil edecektir. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz...

Mrt

Osmangazi Üniversitesinin düzenlemiş olduğu "9. Beyin Bilgi Yarışması"na katılan öğrencilerimizden Aybike ÇAKIR ve İlhan CEYHAN 2.´lik ödülünü paylaşırken, 4.´lük ödülünü Alper Enes CEYLAN kazanmıştır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Mrt

12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Programı okulumuz Uzman Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Cengiz ARSU’nun yönetiminde dokuzuncu sınıf öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleştirilmiştir. İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Programı ile öğrencilerimizin bayrak sevgilerini pekiştirerek İstiklâl Marşı’nı özümseyerek okumaları amaçlanmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.  

Şbt

Okulumuz kız basketbol takımı, 2015-2016 Liselerarası Basketbol B Genç Kızlar il şampiyonasında 3. olmuştur. Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının artarak devam etmesini dileriz.

Şbt

10. sınıf öğrencilerimizden Mehmet KURT 2016 Türkiye Internet Klavye Şampiyonası gençler kategorisi anadilde Türkiye şampiyonluğunu, çoklu dilde (16dil) Türkiye 2.liğini kazanmıştır. Ödülünü düzenlenen törende okul müdürümüz Ahmet VAROL´dan almıştır. Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Ock

Effl münazara takımımız 16-17 Ocak 2016 tarihlerinde İstanbul’da Galatasaray Lisesi 1. Tevfik Fikret Münazara Turnuvasına katılarak okulumuzu başarıyla temsil etmiştir. Galatasaray Lisesi 1. Tevfik Fikret Münazara Turnuvasına okulumuz Uzman Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Cengiz ARSU’nun danışmanlığında Effl münazara takımımızda yer alan 11-A sınıfı öğrencilerinden Emin Kürşat DOĞRAY ile 10-B sınıfı öğrencilerinden Mustafa Sefa SAĞDIÇ katılmışlardır. Galatasaray Lisesi 1. Tevfik Fikret Münazara Turnuvası beş tur üzerinden üniversite stili yapılmıştır ve konular 15 dakika öncesinden takımlara verilerek herhangi bir kaynak kitap, cep telefonu vb. yararlanmadıkları hazırlanma sürecinden sonra her münazır 7 dakika 30 saniye konuşmuştur. 

Ock

Effl münazara takımı 22 Aralık 2015 Salı günü Eskişehir Ted Koleji ile Eskişehir Ted Koleji’nde münazara dostluk maçı yaptı. Eskişehir Ted Koleji’ndeki münazaraya okulumuz Uzman Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Cengiz ARSU’nun danışmanlığında Effl münazara takımında yer alan 11-A sınıfı öğrencileri Alara KINAY ve Emin Kürşat DOĞRAY ile 10-D sınıfı öğrencimiz Batuhan Gökhun AKTAŞ katılmışlardır. Ayrıca Effl münazara topluluğunun diğer üyeleri olan öğrencilerimiz de karşılaşmayı Eskişehir Ted Koleji’nin misafirperverliğinde yakından takip etmişlerdir.