T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ESKİŞEHİR / ODUNPAZARI - Eskişehir Fatih Fen Lisesi

Haberler

Ekm

Okulumuz öğrenci meclis başkanlığı seçimi 24.10.2016 Pazartesi günü gerçekleşti. 11. sınıf öğrencilerimizden Bedirhan GÜRSU, Mehmet KURT ve M. Sefa SAĞDIÇ´ın aday olduğu seçimleri M. Sefa SAĞDIÇ kıyasıya bir yarışla kazanarak Okul Öğrenci Meclisi´nin yeni başkanı olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılı bir dönem geçirmesini dileriz.

Ekm

Okulumuz İngilizce Öğretmeni Asuman BAŞ´ın hazırladığı "European Patchwork 2014-2015" projesi Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirilmiştir. Öğretmenimizin ve okulumuzun kalite etiketleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Barış Hancı, Okul Müdürümüz Ahmet Varol ile e-Twinning İl Koordinatörü Gülşah SARIKAYA´nın katılımlarıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN tarafından verildi.

Ekm

9. Sınıf öğrencilerimizin velileriyle tanışmak ve kaynaşmak amacıyla 9 Ekim Pazar günü kahvaltı düzenlenmiştir. Veliler ve öğretmenlerimiz öğrenci başarısını ve sosyal gelişimini arttırmak amacıyla yapılması gerekenleri görüşmüş ve fikir alışverişinde bulunmuşlardır. Velilerimiz kahvaltıdan memnun olarak ayrılmış, bu tür faaliyetlerin devam etmesini istemişlerdir.

Ekm

Okulumuzda 15 Temmuz Demokrasi Bayramı ve Şehitleri Anma Programı kapsamında eğitim-öğretimin başladığı 19 Eylül 2016 Pazartesi günü öğrencilerimize Okul Müdürümüz ve Uzman Tarih Öğretmeni Ahmet VAROL tarafından Demorasi konulu konfeans verilmiştir. İlk hafta bütün branş öğretmenlerimiz derslerinde demokrasinin önemi ve 15 Temmuz kalkışması karşısında halkımızın demokrasiye ve seçilmiş yönetime sahip çıkması konuları üzerinde durmuşlardır. Ayrıca Bakanlığımızca gönderilen broşürler öğrencilerimize dağıtılmıştır. 15 Temmuz Şehitleri ve demokrasi nöbetleriyle ilgili fotoğraf sergisi hazırlanmıştır. Devamında Bayrak, vatan sevgisi ve kahramanlık temalı şiir dinletisi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Fazlı YILMAZ tarafından düzenlenmiştir. 

Eyl

28 Ağustos 2016 Pazar günü okul bahçesinde Eski ve yeni mezunlarımız, emeği geçen idareci, öğretmen ve çalışanlarımızla geleneksel pilav günü buluşmamızı gerçekleştirdik. Katılan herkese teşekkür ederiz.

Eyl

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında gerçekleşecek sınavlara hazırlık amacıyla gerçekleştirdiğimiz yetiştirme ve destekleme kurslarımız sona ermiştir. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Ağu

 

 

Okulumuz 2016 yılı mezunlarının girmiş olduğu LYS sınavlarının toplu sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Türkiye geneli en iyi dereceler: Yavuz Selim Kaçmaz TM3 puanında 4. . Tunahan Kuş MF4 puanında 54. olmuşlardır. Mezunlarımızdan 12 öğrenci değişik puan türlerinde ilk 1000 kişi arasında yer almıştır. Tercihlerinde kendileri için hayırlısı olsun diyoruz, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz.

Ağu

Yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursu öğrencilerimizin yoğun katılımıyla başladı. İlk deneme sınavına katılan öğrencilerimize zorlu üniversite yolunda başarılar dileriz...

Tem

Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği’nin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın faydalanıcısı olduğu, kısa adı ile “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” ödül töreni düzenlendi. Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında gerçekleşen törende il birincilerine dizüstü bilgisayar, ikincilere bisiklet, üçüncülere ise satranç takımı hediye edildi. Ayrıca danışman öğretmenlere dolma kalem, dereceye giren okullara ise duvar saati verildi.

Haz

17 haftayı birlikte geçirdiğimiz aday öğretmenlerimiz Gözde Sakarya, Leman Erdağ ,Elif Lafcı ve Emrah Aydoğdu okulumuzdaki görev sürelerini doldurarak görev yerlerine gitmek üzere okulumuzdan ayılmışlardır. Kendilerine öğretmenlik mesleğinde başarılı, mutlu yıllar dileriz.

May

Okulumuz öğrencileri Haldun Taner´in yazdığı, Fazilet Eczanesi adlı oyunu 30 Mayıs 2016 Pazartesi günü Zübeyde Hanım Kültür Merkezi´nde sahnelediler. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın ardından Okul Müdürü Ahmet VAROL´un açış konuşmasıyla başladı. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Fazlı Yılmaz tarafından sahnelenen 3 perdelik bu oyunda toplam 33 öğrenci görev almıştır. 3 perdelik bu oyunda İstanbul Erenköy´de bir eczane etrafında 1950´lerde gelişen olayları , kültürel ve ekonomik değişmeleri başarılı bir şekilde ele aldılar. Oldukça kalabalık bir seyirci tarafından ilgiyle ve alkışlarla izlenen oyun sonunda görevli öğrencilere okul idaresi tarafından başarı belgeleri verildi. 

May

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Erdal TURHAN ve Müzik Öğretmeni Ahmet ALTAY tarafından hazırlanan 34 öğrenci, 6 öğretmen toplam 40 kişinin görev aldığı serbest şiir ve müzik dinletisi 6 Mayıs 2016 Cuma günü Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezinde yapıldı. Program sonunda okul müdürü Ahmet VAROL etkinlikte görev alan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

May

 

 

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor: Ortak Değerler, Temel Haklar ve Politikalar Teknik Yardım Projesi kapsamında düzenlenen “Bana AB’yi Anlat Kısa Öykü Yarışması”nda Danışmanlığını okulumuz Uzman Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerinden Cengiz ARSU’nun yaptığı 9-B sınıfından Elif CENGİZ öğrencimiz “ŞİMDİ BARIŞ DESEK” adlı öyküsüyle Eskişehir birincisi olduğundan 26 Mayıs 2016’da Ankara MEB Şura Salonu’nda, 81 ilin birincilerinin yer aldığı ödül törenine katılarak okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

Nis

 

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor: Ortak Değerler, Temel Haklar ve Politikalar Teknik Yardım Projesi kapsamında düzenlenen “Bana AB’yi Anlat Kısa Öykü Yarışması”nda danışmanlığını okulumuz Uzman Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerinden Cengiz ARSU’nun yaptığı  9-B sınıfı öğrencisi Elif CENGİZ "Şimdi Barış Desek" adlı öyküsüyle 1. olmuştur. Öğrencimiz mayıs ayında Ankara’da, 81 ilin birincilerinin katılacağı final elemelerinde ilimizi temsil edecektir. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz...

Mrt

Osmangazi Üniversitesinin düzenlemiş olduğu "9. Beyin Bilgi Yarışması"na katılan öğrencilerimizden Aybike ÇAKIR ve İlhan CEYHAN 2.´lik ödülünü paylaşırken, 4.´lük ödülünü Alper Enes CEYLAN kazanmıştır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.