T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ESKİŞEHİR / ODUNPAZARI - Eskişehir Fatih Fen Lisesi

Haberler

Ara

30 kasım cuma günü yarı final yolunda akademik anlamda da Eskişehir’in en iyi iki devlet okulunun çekişmesinde;
okulumuz geçen senenin rövanşını vermedi.Eskişehir Fatih Fen Lisesi rakibi Eskişehir Anadolu Lisesi’ni 79-71 ilk netice ile yenerek yarı final kapısını araladı .Tebrikler çocuklar..

Kas

Kas

 

EFFL’DE 24 KASIM: #İyikiÖğretmenim

Okulumuzda Öğretmenler Günü kutlamaları çok renkli geçti. Elif Yılmaz koordinatörlüğünde hayallerimizi gerçeğe çeviren öğretmenlerimiz 40 Güzel Yüreğe 40 Mektup ve 40 Kurabiye projesi kapsamında öğrencilerimiz her öğretmene özel, isimsiz mektuplar yazdılar. EFFL kurabiyeleri ile öğretmenlere takdim ettiler. Okulumuzda düzenlenen programda günün anlam ve önemi konuşmasını okulumuz öğretmenlerinden Halil Gürbüz ve Fatma Bilge Tanrıverdi yaptılar. A. Sinan Yavuzer, S. Ahmet Altay, Özkan Acar, Fazlı Yılmaz öğretmenlerimiz ise canlı müzik performanslarıyla sahne aldılar.  Yine okulumuz öğretmenlerinden Feride Turan ve İbrahim Gülbay her öğretmene özel yazdıkları mani ve şiirlerle meslektaşlarına sürpriz yaptılar. Programın hazırlanmasında ise Asuman Baş, Elif Yılmaz, Adem Yavuz Çelik ve İbrahim Gülbay öğrencilerimizle birlikte görev alarak öğretmenlerimizin eşsiz bir Öğretmenler Günü geçirmesi için canla başla çalıştılar. Okul idaresi ve Okul-Aile Birliğince her öğretmenimize isimlerinin yazıldığı EFFL anahtarlıkları günün anısına karanfillerle takdim edildi. Öğretmenlere özel düzenlenen öğle yemeğinin ardından pasta kesildi. Kutlama programının yanı sıra Öğretmenler Günü kapsamında ayrıca Roof Garden’de 23 Kasım 2018’de yemek düzenlendi. 24 Kasım Cumartesi günü ise Okul Müdürümüz Ali Riza Ezen pansiyonumuzda görevli öğretmenleri ziyaret ederek Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Kas

Pansiyonumuzda kalan öğrencilerimizin yoklamalarını yapmak üzere parmak izi okuma sistemi kuruldu. Öğrencilerimizin yoklamaları anlık olarak alınarak hem ailelerine hem de okulumuz idaresince takip edilebilecektir.

 

Kas

Kas

Her yıl düzenlenen geleneksel Ankara Üniversiteleri gezisini bu yıl da gerçekleştirdik.11.sınıf öğrencilerimiz Ankara tıp fakültesi, ODTÜ ve Bilkent üniversitelerini yakında tanıma fırsatı buldular.

Kas

Kas

AB PROJEMİZİN ÖĞRENCİ SEÇME SINAVI YAPILDI
Okulumuz Erasmus+ KA229 Ortaklık Projesi yurt dışı hareketliliklerine öğrenci seçme sınavı 11 Kasım 2018 Pazar günü yapıldı. Gittikleri ülkelerde robotik, kodlama gibi bilişim teknolojileri alanında atölye çalışmaları yapacak öğrenciler, aynı zamanda ülkemizi de temsil etmiş olacaklardır. Hem fırsat eşitliğini sağlamak hem de İngilizceyi iyi kullanan ve bilişim teknojileri bilgi ve becerilerine sahip olan öğrencileri tespit etmeyi amaçlayan bu seçme sınavına 84 başvuru olup 71 öğrenci sınava girmiştir. Sınavın yanı sıra öğrencilere kişisel anket uygulanmıştır. Bu ankette yurt dışı yolculuğu ve yapılacak etkinlikler ile ilgili aşama aşama bilgilendirici yönergelerle öğrencilerin görüşleri sorularak proje sürecinde karşılacakları durumlar ve görevleri de belirtilmiştir. Proje Ekibi Reyhan Bilgili, Asuman Baş ve Feride Turan´ın gözetiminde gerçekleşen sınavın sonuçları okulumuzun sitesinde 20/11/2018 tarihine kadar duyurulacaktır.

Kas

Erasmus+ KA229 Okullar Arası Değişim Ortaklıkları Proje Açılış Toplantısına katıldık

2018 yılı Erasmus+ KA229 Okullar Arası Değişim Ortaklıkları Proje Açılış Toplantısı 12 Kasım Pazartesi Ankara´da 
gerçekleştirildi. Toplantıya okul müdürü Ali Riza Ezen ve proje koordinatörü Reyhan Bilgili katıldılar. Toplantıda; projesi kabul edilen kurum temsilcilerine proje yönetimi, hibe sözleşmesi ve kuralları, Erasmus+ yaygınlaştırma faaliyetleri, e-twinning, Okul Eğitimi Çevrimiçi Platformu (SEG) ve Mobility Tool ile Avrupa Birliği Türkiye İlişkilieri başlıklarına yönelik bilgilendirme sunumları gerçekleştirildi.

Kas

Eskişehir fatih fen lisesi doğa sporları kulübü öğrencileri birinci sınavların bitişini de takip eden  bir gecede açık hava sineması etkinliği gerçekleştirdi. Okul müdürü ali rıza Ezen’in de katıldığı gecede kulüp öğrencileri çay ve patlamış mısır eşliğinde güzel bir gece yaşadılar

Kas

Atatürk´ün mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, onun ´en büyük eserim´ dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz.Mustafa Kemal Atatürk´ü sevgi ve saygıyla anıyoruz.

10 KASIM 2018 ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ

10 Kasım 2018 Cumartesi günü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümü Tören ile anıldı. 

 

Tören 10 A sınıfı öğrencileri Ece Töre ve Melis Hazal Peraşan tarafından sunuldu. Müzik öğretmenimiz Seyit Ahmet Altay’ın yönetiminde Saygı Duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız söylendi. Günün anlam ve önemini belirten konuşma 10C sınıfı öğrencilerimizden Mercan Yıldırım tarafından yapıldı. 10 D sınıfı öğrencilerimizden İlayda Hilal Kartal ve 9C Berat Metehan Akçakaya tarafından şiirler okundu. 9A sınıfından Sıla Güney ve 9D sınıfından Görkem Kurama tarafından Atatürk’ün anıları paylaşıldı. Müzik öğretmenimiz Seyit Ahmet Altay’ın yönettiği, 9D sınıfından Dide İlayda Gök, Kaan Tuncel, 9B sınıfından Yunus Emre Aslan, 10D sınıfından Selinay Çetin, 10A sınıfından Derya Nur Geçkalmış, 11A sınıfından Zeynep Özge Korkmaz’dan oluşan müzik gurubu tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılar okundu. 10C sınıfından Cemre Yalçınkaya yönetiminde, 10A sınıfından Ali İbrahim Tekin ve Oğuz Kani’nin katkıları ile hazırlanan “Atatürk ve 10 Kasım” ile ilgili video gösterimi yapıldı. Programın ardından; Atatürk’ün ölümünün ardından basında yer alan haberler, yabancı devlet adamlarının verdiği demeçler, Atatürk resimleri ve cenaze töreninden kesitlerin yer aldığı resim sergimiz izleyicilerin beğenisine sunuldu. Program Resim Öğretmeni Fatma Öz, Tarih Öğretmeni Metin YILMAZ ve Müzik Öğretmeni Seyit Ahmet Altay tarafından hazırlandı.

 

Kas

Kas

Kas

Ekm

Cumhuriyet; birlik, beraberlik ve erdem demektir.  

Bu düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti´ni kurup bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehitlerimizi  ve gazilerimizi hürmet,minnet ,şükranla anıyorum...

Ali Rıza EZEN

Okul Müdürü