T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ESKİŞEHİR / ODUNPAZARI - Eskişehir Fatih Fen Lisesi

Haberler

Ara

Vali Güngör Azim Tuna’nın himayelerinde, Eskişehir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliği kapsamında, okulumuz 12. sınıf öğrencilerine ders verildi.

Programa; Valimiz Güngör Azim Tuna, Garnizon Komutanlığımızı Temsilen Hv. Plt. Tümg. Mehmet Özlü, İl Emniyet Müdürümüz Mustafa Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen katılmışlardır. Düzenlenen etkinlikten öğrencilerimiz son derece memnun kalarak üst düzey yöneticilerimizle sohbet etme ve onlara soru sorma fırsatı bulmuşlardır. 

 

Kas

9. Sınıf velileriyle tanışmak ve kaynaşmak amacıyla 15 Kasım Pazar günü kahvaltı düzenlenmiştir. Veliler ve öğretmenlerimiz öğrenci başarısını ve sosyal gelişimini arttırmak amacıyla yapılması gerekenleri görüşmüş ve fikir alışverişinde bulunmuşlardır. Velilerimiz kahvaltıdan memnun olarak ayrılmış, bu tür faaliyetlerin devam etmesini istemişlerdir.

Kas

TBF 1. lig ekiplerinden "Eskişehir Basket" Takımı Oyuncuları okulumuzu ziyaret ederek bir panel düzenlemişlerdir. Panel sonrası öğrencilerimizle sohbet edip fotoğraf çektirmişlerdir. Basketbolcularımız imzalı formalarını hediye ederek okulumuzdan ayrılmışlardır.

Kas

Eğitim Uzmanı Süleyman Beledioğlu okulumuzda son sınıf öğrencilerğine motivasyon ve sınav kaygısı ile ilgili seminer vermiştir. 

Haz

2016 Tübitak yarışmaları için hazırlıklar başladı.Tübitak Eskişehir Bölge Koordinatörü ESOGÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr.Eyüp ARTVİNLİ Okulumuz öğrencilerine Tübitak Orta Öğretim öğrencileri araştırma projeleri yarışma sürecini tanıttı.Okul Müdürü Halil DOĞAN önümüzdeki yıl her öğretmenimizden en az iki proje beklediğini belirterek,seminer döneminde öğretmenlerimize de proje hazırlama semineri düzenleneceğini belirtti.

Haz

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman PARLAKTUNA Okulumuzda öğrencilerimize Robot  Elektrik-Elektronik üzerinde yapılan çalışmalar hakkında öğrencilerimizi bilgilendirdi.2015-2016 Eğitim Öğretim yılında yapılacak projelerde ortak çalışma yapma kararı alındı.Fatih Fen Lisesi öğrencilerinin ESÖGÜ´deki kulüplerle ortaklığının araştırmacı öğrenci yetiştirmede önemli olduğunu vurguladı.

May

Okulumuz öğrencileri Kağan ERSAN,Betül ÖZŞAR,Harun Emre KORKMAZ,Oğuzhan BAŞARAN,Yavuz Selim KAÇMAZ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Dünyası Vakfı işbirliği ile düzenlenen "Eskişehir Lise öğrencileri Aydınlarımızı Tanıyor" projesi kapsamında Nurettin TOPÇU´nun eserlerini okumuş incelemiş ve 26-05-2015 tarihinde okulumuz konferans salonunda Vali Yardımcımız Bekir Şahin TÜTÜNCÜ, İl Milli Eğiti Müdürümüz Necmi ÖZEN, Şube Müdürleri ve konuklarımızın huzurunda sunumda bulunmuşlardır.

May

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen liseler arası münazara yarışmalarında Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Cengiz ARSU´nun hazırlamış olduğu münazara ekibimiz (Ali İhsan ÖZTÜRK 11/A, Oğuzhan BAŞARAN 11/B, Ahmet Atakan DEMİRKAN 11/B, Harun Emre KORKMAZ 11/B, Yavuz Selim KAÇMAZ 11/D)  toplam 7 yarışma sonunda il üçüncüsü olmuştur.

May

Okulumuz Tiyatro ve Müzik Kulübü, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Fazlı YILMAZ yönetmenliğinde "Türkmen Düğünü" adlı tiyatro oyununu 11 Mayıs Pazartesi günü Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde sahneledi. Oyunda 50 öğrencimiz aktif olarak görev aldı. Öğrenci ve velilerimizin yoğun ilgi gösterdiği oyun, milli ve manevi değerlerimizi aktarması açısından büyük takdir topladı. Kültürümüzü genç nesillere aktarmaya vesile olan etkinlik sonunda velilerimiz öğretmen ve öğrencilerimizi alkış yağmuruna tuttular.

May

Okulumuzun kuruluşunun 25. yılı dolayısıyla düzenlenen buluşma etkiniği 9 Mayıs Cumartesi günü Beyoğlu Öğretmenevinde gerçekleşti. Okul Müdürümüz Halil DOĞAN, emekli Müdür Başyardımcımız Hayrullah ÖZMEN, emekli Felsefe Öğretmenimiz Fikret AKIN ve birçok öğretmenimiz buluşma için İstanbul´a gitti. Okulumuzda önceki yıllarda görev yapmış öğretmenlerimizin de katıldığı etkinliğe mezun öğrencilerimizin ilgisi oldukça fazlaydı. Kurum kültürünün artması bakımından oldukça verimli geçen etkinliğin önümüzdeki yıllarda da tekrarlanması temennileri ile etkinlik sona erdi.

May

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet töreni 8 Mayıs 2015 Cuma günü okulumuz kapalı spor salonunda gerçekleşti.İl, ilçe şube müdürleri , bölge okul müdürleri, okul aile birliği yönetim kurulu ve velilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşen törende Okul Müdürümüz Halil DOĞAN´ın konuşmaları, okul müzik grubumuzun dinletisi, dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, tüm öğrencilerimize verilen geçici mezuniyet belgelerinden sonra kep atma merasimi gerçekleştirildi.

May

5. Liselerarası Tiyatro Şenliği kapsamında okulumuz öğrencileri 5 Mayıs 2015 Salı günü Turgut Özakman sahnesinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Özkan ACAR´ın yönetmenliğinde Nikolay GOGOL´un Burun adlı oyununu sahneledi. Oyunun kostüm ve dekorlarını geri dönüşüm malzemelerinden Görsel Sanatlar Öğretmeni Fatma ÖZ tasarladı. Oyunun müzikleri oyun için özel olarak bestelendi. Oyun tamamen dolu bir salonda oynanırken, izleyiciler kahkahalara boğuldu.. 

May

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı mezuniyet törenimiz 8 Mayıs 2015 Cuma günü saat 14.00 ´te okulumuz bahçesinde yapılacaktır. Öğrencilerimizin bu mutlu gününde yanlarında olmak isteyen tüm velilerimiz davetlidir.

Nis

Çağdaş Eğitim Kurumlarınca düzenlenen Satranç Turnuvasına katılan öğrencilerimizden Necmettin Arda PİŞİRİCİ il beşincisi, Arda ULUTÜRK il ikincisi olmuşlardır. Okulumuzda düzenlenen törende Okul Müdürümüz Halil DOĞAN öğrencilerimizi kutlayarak ödüllerini vermiştir.

Nis

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün il genelinde düzenlediği 2014-2015 eğitim-öğretim yılı sosyal ve kültürel etkinlikleri çerçevesinde Odunpazarı İlçesi’nde liseler arası münazara yarışmasına toplam 27 okul katıldı ve 20.04.2015 Pazartesi günü Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde yapılan Finalde okulumuz Eskişehir Fatih Fen Lisesi münazara takımımız (Ali İhsan ÖZTÜRK 11/A, Oğuzhan BAŞARAN 11/B, Ahmet Atakan DEMİRKAN 11/B, Harun Emre KORKMAZ 11/B, Yavuz Selim KAÇMAZ 11/D, Danışman Öğretmen Cengiz ARSU)  "Uluslararası ekonomik kuruluşlar ve siyasal bloklaşmalar dünya barışına katkı sağlar." Tezini savunarak Odunpazarı İlçesi birincisi olmuştur.Eskişehir Fatih Fen Lisesi münazara takımımız ilimiz de yarı finalden itibaren yarışacaktır.