T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ESKİŞEHİR / ODUNPAZARI - Eskişehir Fatih Fen Lisesi

Haberler

Mrt

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına yapılan proje başvuruları ilgili jüriler tarafından değerlendirilmiş ve Eskişehir Fatih Fen Lisesi’nden Bölge Sergisine Türk Dili ve Edebiyatı Projesinin davet edilmesine karar verilmiştir.TÜBİTAK tarafından düzenlenen 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisine katılacak öğrencilerimiz ve danışman öğretmenimize başarılar dileriz.

(TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmaları sergileri 27-29 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenecek ve 30 Mart 2017 tarihinde yapılacak ödül töreni ile son bulacaktır.)

Şbt


48. Tübitak Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na Eskişehir Fatih Fen Lisesi’nden katılan öğrencilerimiz ve danışman öğretmenlerimize başarılar dileriz.

Şbt

Kariyer günleri kapsamında düzenlediğimiz etkinliğimize eski mezunlarımızdan  Diş Hekimi Hüseyin BÇER ve Eletrik-Elektronik Mühendisi Halit AYANLI katılmışlardır. Meslekleri hakkında bilgiler veren mezunlarımız, öğrencilerimizin sorularını yanıtlamış ve mesleklere dair bilgilenmelerini sağlamışlardır. Kendilerine katılımlarından dolayı teşekkür ederiz. 

Şbt

Uluslararası Bilim Olimpiyatları Milli Takımlar seçmelerinde iki öğrencimiz kış kampına katılmaya hak kazanarak gurur aynağımız olmuştur. 

15 Ocak 2017 tarihinde TOBB Üniversitesi´nde yapılan eleme sınavına Kimya dersinden 4, Fizik dersinden 5, Matematik dersinden 1, Biyoloji dersinden 1 olmak üzere toplam 11 öğrencimiz katılmıştır.

 

Şbt

Okulumuz pansiyonunda etüd aralarında öğrencilerimizin, öğretmen ve pansiyon idarecilerimizin katılımlarıyla kış buluşmaları düzenlenmekte ve bu haberler yerel basında yer bulmaktadır. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Ock

Erkek Basketbol Takımımız "Liselerarası Basketbol Turnuvası"nda 4.´lük madalyasını kazanmıştır. Öğrencilerimizi, Beden Eğitimi Öğretmenlerimiz Kamil Beyaztaş ve Fatih İLBARS´ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz...

Ock

Öğrencilerimiz takım halinde Liselerarası Masa Tenisi turnuvasında 4.´lük elde etmiştir. Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi öğretmenlerimiz Kamil BEYAZTAŞ ve Fatih İLBARS´ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Ara

Okul Aile Birliğinin katkılarıyla okulumuzun genel temizliği yaptırıldı. Öğrencilerimizin daha temiz ve düzenli bir ortamda eğitim-öğretim faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri için yapılan bu çalışmada katkısı olan herkese teşekkür ederiz.

                                                                                                                           Okul yönetimi

Ara

EFFL Konferans günleri kapsamında   e-Twining Kulübü  tarafından  konferans vermek üzere Eskişehir Fatih Fen Lisesi’ne davet edilen  ESOGÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü , Biyoloji Anabilim Dalı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adnan AYHANCI,öğrencilerle buluştu.

Ara

Okulumuz Uzman Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerinden Cengiz ARSU danışmanlığında 11-B sınıfı öğrencimiz İsa ÖZDEMİR ve 11-C sınıfı öğrencimiz Ahmet Emre KAPLANCIKLI okul dergimiz için Eskişehirspor’un efsane kadrosunun efsane kaptanlarından İsmail ARCA’yı evinde ziyaret ederek bir röportaj gerçekleştirdiler

Ara

Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi´nde düzenlenen yarışmaya öğrencimiz Sinem GENÇTÜRK Felsefe Grubu Öğretmenimiz Hülya AYDOĞMUŞ rehberliğinde katılmıştır.

Ara

       Şehrimizde temaslarda bulunan Güney Kore Büyükelçiliği Kültür ve Eğitim Müşaviri  Dong Woo CHO  (Dong Vu Ço) ile  Kore Turizm Organizasyon Müdürü   Geun Su KİM (Geon Su Kim)    Eskişehir Fatih Fen Lisesi Uzakdoğu Kültürlerini Tanıtım Kulübü Öğrencilerinin daveti  üzerine  2 Aralık 2016 Cuma günü okulumuzu  ziyaret edip öğrencilerimize Güney Kore’yi tanıttılar.  Ziyaretin başında okul müdürü Ufuk Arayıcı ,  Koreli misafirleri okulumuzda ağırlamaktan gurur duyuyoruz, dedi.

Kas

14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla okulumuz 10. ve 11. sınıf öğrencilerine, öğretmenlerimize ve Kantin çalışanlarımıza 23  Kasım 2016 tarihinde "Çocuklarda Diyabet", "Çocuklarda Şişmanlık ve Sağlıklı Beslenme" ve "Çocuklarda Diyabet Kamu Spotu" konulu eğitim videoları izletilmiştir. 

Eğitim videolarını izlemek isteyen veli, öğrenci ve öğretmenlerimiz aşağıdaki linklerden söz konusu içeriğe ulaşabilir.

https://okulsagligi.meb.gov.tr

 

Kas

10 Kasım Atatürk´ü Anma Programı kapsamında okulumuzdaki program 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Okul müdürümüz Ahmet VAROL "Atatürk Kimdir, Atatürk´ün fikirlerinin ve kişiliğinin günümüze yansımaları" konulu bir konuşma yaptı. Öğrencilerimiz Atatürk´ün hayatı, Kurtuluş Savaşı mücadelesi, Mondros ve Sevr anlaşmaları ile ilgili bilgilendirici konuşmalar yaptı. Atatürk´ün askeri başarısı ile ilgili bir Orotoryo sergilendi. Şiirler okundu. Son olarak günün anlam ve önemine uygun olarak seçilen türküler, öğrencilerimiz tarafından sunuldu.

Kas

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı okulumuzda gerçekleşen törende coşkuyla kutladık. Okul Müdürü Ahmet VAROL´un "Cumhuriyetin anlam ve önemi"ni ayrıca Demokrasi ve 15 Temmuzdaki hain kalkışmayı  anlatan konuşmasıyla başlayan törende günün anlam ve önemini anlatan şiirler okundu. Cumhuriyeti anlatan sunumun ardından okulumuz 11-D sınıfı öğrencilerinden oluşan koro, Kahramanlık Türküleri ve marşlarla programı tamamladı. 

Ayrıca Atatürk Bulvarında yapılan resmi geçit törenine de okulumuzdan idarecilerimiz, beden eğitimi öğretmenimiz ve 40 kişilik bir öğrenci grubumuz katılmıştır.