T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ESKİŞEHİR / ODUNPAZARI - Eskişehir Fatih Fen Lisesi

Haberler

Ekm

Tunceli´de görev yaptıkları yerde olumsuz hava şartları sebebiyle şehit olan askerlerimize Allah´tan rahmet ilelerine ve milletimize sabır diliyoruz.Milletimzin başı sağolsun.

Ekm

Öğrenci temsilcisi seçiminde öğrencimiz Esen KARADUMAN oyların çoğunluğunu alarak temsilci olarak seçilmiştir.Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Ekm

Okulumuz c 81 öğrencinin katılım ile kulüp rehber öğretmeni coğrafyacı Engin Sevinç ve okul müdürü ve müdür baş yardımcısının katılımı ile planlı ilk etkinliğini gerçekleştirdi yakılan ateş eşliğinde hep birlikte öğle yemeği yendi. Her zamanki parola-en kısa zamanda bir daha…

Ekm

 

Atabetü´l Hakayık´ın Basılışının 100. Yıl Dönümü Adına X. Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu´na okulumuz 10/C Sınıfı öğrencileri katıldı. Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen sempozyuma Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Feride Turan nezaretinde katılan öğrenciler, eş zamanlı gerçekleştirilen oturumlarda seçtikleri bildirileri dinleyerek akademisyenlere sorular yönelttiler. Öğrencilerin yoğun talep ve istekleri doğrultusunda gerçekleştirilen bu kısa ziyaretle, öğrenciler aynı zamanda bir sempozyumun uygulama aşamasını yerinde inceleme imkânı buldular. Sempozyum Düzenleme Kurulu´na ve Araştırma Görevlisi Kenan Azılı hocamıza misafirperverliğinden dolayı EFFL olarak teşekkür ederiz.

Ekm

EFFL münazara takımımızdaki öğrencilerimizden Deniz Barış ÇATAL (11-D) ve Mert ALBAYRAK (10-D) okulumuz Uzman Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Cengiz ARSU ile birlikte Galatasaray Lisesi 4. Tevfik Fikret Liselerarası Münazara Turnuvasına katılacaklardır. Münazara takımımıza ve öğretmenimize başarılar dileriz

Ekm

Ekm

14 Ekim pazar günü 9.sınıf öğrenci velilerimizle kahvaltıda buluştuk.Yoğun katılım gösteren velilerimizle yakından tanışma fırsatı bulduk.Kendilerine teşekkür eder bir daha bu tür etkinliklerle buluşmayı temenni ederiz.

Ekm

6-14 Ekim tarihlerinde 2.si düzenlenen Eskişehir Kitap fuarını öğrencilerimiz ile birlikte gezdik.

Ekm

Hayalleri için bir yıl daha beklemeyi tercih eden 2018 mezunlarımız ile kahvaltıda bir araya gelerek Okulumuz olarak onlara yapabileceklerimizi ve onların bizlerden beklentilerini konuşup hasret giderdik..

Ekm

Hasankeyf ilçesine bağlı Altınoluk ve Çelikköy köyleri arasında, Umutlu köyü yol ayrımında, devam eden yol yapım çalışmasının emniyetinin alınması amacıyla görevlendirilen askerleri taşıyan zırhlı araca, bugün saat 06.00 sıralarında saldırı düzenlendi. PKK´lı teröristler, yola tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı, zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirdi.Olayda şehit olan askerlerimize Fatih Fen Lisesi Ailesi  Allah´tan rahmet, ailelerine sabır ve yaralılarımıza aciş şifalar diliyoruz.

Ekm

‘Point of No Return’ insanlık tarihinde bir ilk olan dünyanın çevresini sadece güneş enerjisi kullanarak kateden ilk uçak Solar Impulse 2’nin pilotları Bertnard Piccard ve Andre Borchberg’in yolcuğunda çekilen belgesel filmdir. Film, fosil yakıtlara bağımlılığı azaltmak, temiz enerji kullanımı ve geleceğin teknolojilerine dikkat çeken; inovasyon, STEM müfredatı, çevre eğitimi bakımından eğitici bir materyal içeriğine sahiptir. FEE (Foundation for Environmental Education) moderatörlüğünde düzenlenen video konferansta diğer ülkelerden öğretmenleri eşliğinde öğrenciler filmin yapımcıları Noel Dockstader ve Quinn Kanaly’e güneş enerjisi ile çalışan uçak ve uçuş konusunda sorular sordular. Yapımcıların kendini tanıtması, katılımcıların kendini tanıtması, video sunumu ve film yapımcılarına sorulardan oluşan konferans akışını öğrencilerimiz Seçil Çiğ, Melek Sezgin, Eda Sorulmaz, Emre Hayatoğlu , Çevrenin Genç Sözcüleri Programı okul koordinatörü İngilizce öğretmenimiz Reyhan Bilgili eşliğinde izleyerek sorularını yönelttiler. Türkiye’den konferansa okulumuz dışında 3 okul daha katıldı. (Katılan diğer okullar: Başkent Üniversitesi Koleji, İstanbul Çekmeköy Sevinç Koleji, Gazi Koleji).

Ekm

Bir Milyon Öğrenci Sinema İle Buluşuyor

Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Türkiye Belediyeler Birliği ve SİSAY Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği iş birliğiyle yürütülen "Bir Milyon Öğrenci Sinema İle Buluşuyor" projesi kapsamında Temel eğitim öğrencilerine, bulundukları illerde sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı sunan proje yurt genelinde başladı. 

 

Ekm

08/10/2018 Pazartesi günü Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başlayacaktır.Öğrencilerimiz kurs programlarını kendilerine ulaştırılan listeden öğrenebileceklerdir.

Ekm

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTES,İ REKTÖR YARDIMCISI PROF.DR.AHMET ÇABUK HOCAMIZ  TÜRKİYEDEKİ BİYOTEKNOLOJİ ALANINDAKİ GELİŞMELER İLE İLGİLİ 03/10/2018 ÇARŞAMBA GÜNÜ OKULUMUZDA KONFERANS VERMİŞTİR.12.SINIF ÖĞRTENCİLERİ TARAFINDAN İLGİYLE TAKİP EDİLEN KONFERAN OKUL MÜDÜRÜMÜZ ALİ RIZA EZEN İN HOCAMIZA HEDİYE TAKDİMİYLE SON BULMUŞUR. HOCAMIZA  TEŞEKKÜR EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

Ekm

 

Okulumuzda 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Anma Programı düzenlendi. Şehitlik, gazilik, millî birlik ve beraberlik değerlerinin de ele alındığı programda Okulumuz Edebiyat Öğretmeni Feride Turan rehberliğinde öğrencilerimiz, hazırladıkları eser ve sunumları paylaştılar. Okulumuz Edebiyat Öğretmeni Fazlı Yılmaz´ın millî birlik ve beraberliğe yönelik tarihin her dönemini kucaklayan konuşması ilgiyle dinlendi. 28 Eylül 2018´de sunulan programda ayrıca Millî Birlik ve beraberliğe yönelik Bakanlığın EBA platformundan 15 Temmuz videoları yer aldı.
Etkinliğe katkı ve teknik destek sağlayan Okul Bilişim Teknolojileri öğretmeni İsmail  Topkaya´ya ve gönüllü olarak görev alan öğrencilerimiz Enis Malçok, Muhammed Bayraktar, Zeynep Özge Korkmaz, Safiye Sena Tahta, Ceylin Karakan, Deniz Barış Çatal, Selinay Çetin, Seçil Çiğ, Derya Duru Geçkalmış, İrem Destici, Umut Ekin Gülmez ve Atakan Öztürk´e teşekkür ederiz.