T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ESKİŞEHİR / ODUNPAZARI - Eskişehir Fatih Fen Lisesi

Haberler

May

Eskişehir  Valimiz Sayın Özdemir Çakacak  İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen ve Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kürşad Önder Ceylan ile birlikte okulumuzu ziyaret etmişlerdir. Yapılan çalışmalar hakkında Okul Müdürümüz Ali Rıza Ezen’den bilgi alan Sayın Valimiz, Milli Eğitim Müdürümüz ve İlçe Müdürümüz okulun sınıflarını gezerek öğrencilerle sohbet etti.
     Öğrencilerle eğitim öğretim ve gelecek hayatları üzerine sohbetler eden Vali Çakacak, eğitim hayatının önemine değinerek, öğrencilere hayatlarında hedefler koymalarını, milli ve manevi değerlerine bağlılık içerisinde hedeflerine ilerlemeleri tavsiyelerinde bulundu.
     Okul içerisindeki birimlerde incelemelerde bulunan Vali Çakacak ile Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kürşad Önder Ceylan daha sonra okulumuz öğretmenleri ve idarecileriyle öğretmenler odasında bir araya geldi. 

May

19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı okulumuzda düzenlenen törenle kutlandı. Törene saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesiyle  başlandı. Devamında  99. Yıldönümünde 19 Mayıs adlı konuşma Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Fazlı Yılmaz tarafından sunuldu. Okunan şiirlerin ardından Atatürk´ün Gençliğe Hitabesi okunduktan sonra Gençliğin Atatürk´e cevabı hep birlikte seslendirildi. son olarak Eskişehir Marşı tüm okul tarafından seslendirildi.

May

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü ile Doğa Sporları Kulübü danışman öğretmenleri Reyhan Bilgili ve Engin Sevinç’in danışmanlığında çevre bilinci oluşturmak için Kasım ayında başlatılan Tohumdan Ormana’ adlı Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında öğrencilerimiz getirdikleri topraklara ağaç tohumlarını ektiler ve çimlenip yetişmelerini izlediler. Bu projeyle beraber tüm 9. sınıfların birer dikili ağacı olsun etkinliği okulumuz spor salonu bahçesinde  gerçekleştirildi.Orman fidanlığından temin edilen  150 fidanın dikildiği etkinlikte her öğrenci kendi ağacını kendi dikerek isim kartını bağladı.

May

Okulumuz Tiyatro ve Müzik Kulübü öğrencilerinin hazırlamış olduğu "Bahar Noktası" adlı oyun sahnelendi. William Shakespeare´nin yazdığı oyunu Can Yücel çevirdi. Oyunun yönetmenliğini okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Özkan ACAR, müzik tasarımını Müzik Öğretmeni S. Ahmet ALTAY ve dekor-kostüm tasarımını Resim Öğretmeni Fatma ÖZ yaptı. Oyunda 50 öğrenci oyuncu, müzik, makyaj ve teknik ekip olarak görev yaptı.

May

Eskişehir Fatih Fen Lisesi Doğa Sporları Kulübü öğrencileri, coğrafya  öğretmeni Engin SEVİNÇ eşliğinde 8 mayıs Salı günü okul bahçesinde çadır kampı kurmuşlardır. Devam eden yoğun yağışa rağmen verimli geçen kampı, Okul Müdürü Ali Rıza EZEN,Edebiyat öğretmenimiz Özkan ACAR ve yatılı öğrencilerimiz  de ziyaret etmişlerdir.

May

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencileri, danışman öğretmeni ve gönüllü öğrencilerimizle beraber Engelliler Haftası farkındalık programı kapsamında Özkan Halaç Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi/ Okulunu ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında atölyeleri gezen öğrencilerimiz eğitim gören engelli öğrencilerin yaptıkları el emeği çalışmaları gördüler ve öğrencilerle sohbet ettiler. Ayrıca Konaklama ve Seyahat atölyesinde eğitim gören öğrenciler havlu katlama modellerini öğrencilerimize uygulamalı göstererek karşılıklı sıcak bir paylaşımda bulundular.

May

2017-2018 öğretim yılı mezunlarını  11 Mayıs 2018 Cuma günü okulumuz bahçesinde düzenlediğimiz törenle temsili başarı belgelerini vererek uğurladık.Tören mezun öğrencilerimizin  şube şube takdimiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın ardından açış konuşmasını yapan okul Müdürü Ali Rıza EZEN, Türk Milli Eğitiminin Eskişehirdeki yüz akı olan okulumuz bu sene 27. dönem mezunlarıyla birlikte yaklaşık 2800 mezunu ile , üst eğitim kurumlarına gönderdiği öğrencileri ve bu öğrencilerin sadece tost yiyip test çözen kalabalıklar olmadığını bilim sanat sportif faliyetlerdeki başarısı ile ortaya koyduğunu tüm kamuoyu görmüştür. Mezun olan öğrencilerimize başarılar mutluluklar dilerim . dedi Konuşmanın ardından  27. dönem birincisi Ceren Özkök  okul yaş kütüğüne sınıf rehber öğretmeni Fazlı Yılmaz nezaretinde birincilik plaketini çaktı.. Birinci olması ile ilgili duygularını paylaşan bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından okul birincisi Ceren Özkök ile okul ikincisi Merve Duran   11. sınıf öğrencilerinden Beyzanur Bektan´a ve Emre Ulutürk´e  bayrak ve flama teslimini gerçekleştirdiler. 27. Dönemde dereceye giren  Ceren Özkök, Merve Duran ve Zeynep Sude Aydoğan´a  plaket ve ödül takdimi yapıldı.Okul müzik gruplarının sözlü ve sözsüz eserlerinin icrasının ardından oryantiring dalında Türkiye Şampiyonu olan  okul takımı öğrencilerine ödülleri sunuldu.  27. dönem mezunlarının başarı belgelerinin takdiminin başlangıcında 12 B şubesi birincisi Aysema TAN´a , 12 C Şubesi birincisi Hazal Sarıkaya´ya ve 12 D şubesi birincisi Zeynep Nida Demir´in belgeleri verildi . Devamında 27 . dönem mezunlarına belgeleri takdim edildi. Kep fırlatmanın ardından tören meyve suyu ve pasta ikramıyla sona erdi.

May

Tübitak 4006 Proje Fuarımız Eskişehir Vali yardımcımız Sayın İsmail Soykan ,Odunpazarı Kaymakamımız Sayın Cemal Şahin,Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Önder Ceylan,ESOGÜ Fizik Bölümünden Prof.Dr. Tamer AKAN, şube müdürleri ve okul müdürlerinin katılımıyla 10 Mayıs  2018 Perşembe günü gerçekleştirildi

May

Öğrencilerimizin hazırlamış olduğu kendi çalışmalarından oluşan bilim ve kültür-sanat  sergisi Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kürşad Önder Ceylan ve okul müdürlerinin  katılımıyla Espark AVM´de açıldı.

Sergide, öğrencilerimizin 2017-2018 Öğretim yılında hazırlamış oldukları bilim, kültür, sanat ve eTwinning projeleri ile görsel sanatlar dersinde üretilen ürünler yer aldı. Öğrencilerin hazırlamış oldukları eserleri tek tek inceleyen Vali Yardımcısı ve İlçe Müdürümüz öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirip sergiden ayrıldılar.

Ziyaret etmek isteyenler için sergi 09 Mayıs 2018 tarihine kadar Espark AVM Sergi Alanında açıktır.

May

Okulumuz tiyatro ve Müzik Kulubünün hazırlamış olduğu "Bahar Noktası" adlı oyunumuza tüm öğretmen , veli ve öğrencilerimiz davetlidir.

May

Fizik öğretmenlerimizden Nafiz TORUN, 10. sınıf öğrencimiz Umut KARTAL´la  birlikte 3-4 Mayıs 2018 tarihlerinde Ankara´da düzenlenen Fen Liseleri 2. Ulusal Öğrenci Kongresine katılarak okulumuzu temsil etmişlerdir.

May

Okulumuz oryantiring takımı, Trabzon´da düzenlenen oryantiring yarışmalarında B Genç Kızlar kategorisinde Türkiye şampiyonu olarak bizleri gururlandırmıştır. Ayrıca öğrencilerimizden Gülce ÇELİK bireyselde Türkiye üçüncüsü olarak başarımızı pekiştirmiştir. Takımda yer alan öğrencilerimiz Gülce ÇELİK, Beyza BALKAN, Ayşenur GÜRGENBURAN, Ekin ATAM´ı yürekten kutlar başarılarının devamını dileriz.

May

Okulumuz Kimya öğretmeni Elif YILMAZ ile Kimya Olimpiyat öğrencilerinden Ege Oğuzhan KAPICI, Barış SOYKAN ve Levent OKÇU; Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi dekanı Prof. Dr. Gülay ÖZBİLİM ile Plastik ve Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim dalı öğretim üyesi dünyaca ünlü Prof. Dr. Ömer Özkan ile tanıştılar, sohbet ettiler.

Tıp Eğitimi Anabilim dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Kemal Alimoğlu ile Tıp fakültesi seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar üzerinde durdular ve ülkemizdeki tıp eğitimi hakkında bilgi edindiler.

May

Öğrencilerimiz mühendislik uygulamaları( özellikle robot ve otomasyon) meslek tanıtımı ve mesleki saha ziyareti için Arçelik Eskişehir kampüsünü  Reyhan Bilgili’nin  danışmanlığında ziyaret ettiler. Program dahilinde farklı alanlarda çalışan mühendislerin uygulamalarla ilgili sunumları, meslek tanıtımı ve saha turu( robot eğitim alanı, üretim hatları) öğrencilerimiz için yol gösterici olmuştur. Bizleri misafir eden Arçelik fabrikasına teşekkür ederiz.

Nis

Fatih Fen Lisesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencileri, danışman öğretmeni Reyhan Bilgili ve gönüllü öğrencilerimiz 25 Nisan Çarşamba günü Maide Bolel Huzurevi’ne ziyaret gerçekleştirdiler. Öğrencilerimizin sadece akademik başarı odaklı değil sosyal sorumluluk bilincine sahip bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunan etkinlikte, öğrencilerimiz huzurevinde konuk olan çınarlarla ettikleri tatlı ve koyu sohbetin yanı sıra onlar için çaldıkları keman, bağlama, gitar ve org eşliğinde şarkılar söylediler ve büyüklerimizin güzel bir gün geçirmelerine katkıda bulundular. 

Gösterdikleri yakın ilgiden dolayı gönüllü öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.